Hlasování veřejnosti

Přihlašování firem do soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2018 probíhá od 17. května 2018 do 17. srpna 2018. 

Výběr vítězů odbornou porotou a výběr 10 firem pro hlasování veřejnosti proběhne v termínu 20. srpna 2018 - 7. září 2018. 

Samotné hlasování veřejnosti poté bude probíhat na těchto stránkách v termínu 17. září 2018 až 30. září 2018. 

Hlasování bylo ukončeno.

Podmínky hlasování

Seznam nominovaných firem

Akord Kvint spol. s r.o.

Akord Kvint se zabývá výrobou a prodejem kvalitních školních, studentských, koncertních a mistrovských smyčcových hudebních nástrojů, výrobou polotovarů a prodejem veškerého příslušenství ze sekce smyčcových nástrojů. Firma vznikla v roce 1991 a v současné době exportuje své výrobky do zhruba 30 zemí světa. Společnost zaměstnává 21 pracovníků a ve vedení aktivně působí 3 rodinní členové. Majitel Ing. Josef Holiš stále osobně nakupuje a přetřiďuje rezonanční dřevo, se svými syny kontroluje proces výroby v klíčových uzlech a přehrává téměř každý výsledný nástroj.

www.akordkvint.com

Beznoska, s.r.o.

Společnost Beznoska vyrábí implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie. Díky důrazu na inovace zaregistrovala několik patentů, např. patent 295413 Kyčelní kloubní jamky TC. Firma prodává své výrobky v současné době v České republice, na Slovensku, Ukrajině, v Rusku, Portugalsku, Německu, Skandinávii, Egyptě a Kazachstánu. Společnost vznikla v roce 1992. Dnes zaměstnává 111 pracovníků a jsou v ní aktivní 4 rodinní členové.

www.beznoska.cz

BIOMAC s.r.o.

Firma BIOMAC vyrábí a prodává ekopaliva z dřevní biomasy (dřevěné brikety, pelety, krbové dřevo, podpalovací třísky, grilovací uhlí a briketky). Disponuje vývojovým, výrobním i montážním oddělením a provádí servis technologií briketáren a peletáren. Firma vznikla v roce 2000. V současné době v ní aktivně pracuje 9 členů rodiny Černých. BIOMAC zaměstnává 59 pracovníků.

www.biomac.cz

Centrum FotoŠkoda

Milan Škoda založil svoji firmu FotoŠkoda v roce 1991. Z malého fotobazaru postupem času vybudoval velkou renomovanou prodejnu s širokou nabídkou fotoaparátů, videokamer a příslušenství, která v současné době sídlí v Paláci Langhans, ve Vodičkově ulici nedaleko Václavského náměstí. Rodinná firma Centrum FotoŠkoda v současné době zaměstnává téměř 100 pracovníků.

www.fotoskoda.cz

PETROF, spol. s r.o.

PETROF je největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Obchoduje na 5 kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Od roku 1864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír, firma vyrobila zhruba 630 000 nástrojů a řadu dalších v rámci PETROF Brand Family. Společnost zaměstnává celkem 242 pracovníků a nyní ji řídí již 5. generace rodinyPetrofů. 6 členů rodiny pracuje aktivně ve firmě a další figurují jako spoluvlastníci a externí spolupracovníci.

www.petrof.cz

REKO, s.r.o.

Firma REKO se zabývá průmyslovou výrobou, prodejem a servisem dopravních pásů a technické výstroje pro hnací a transportní techniku. Vznikla v roce 1992 za účelem výroby plochých hnacích řemenů a dopravních pásů. V současné době také na českém trhu zastupuje italskou firmu Chiorino. Společnost REKO zaměstnává 34 pracovníků a ve firmě je aktivních 6 rodinných příslušníků.

www.reko-sro.cz

Rodinná firma Pleva

Podnikatelé z přírody a od přírody. Pilná rodinná firma Pleva zpracovává voňavé včelí produkty z Orlických hor – med, mateří kašičku, pyl, propolis a včelí jed – a vyrábí z nich přírodní kosmetiku, poctivé medy a medoviny nejen na zahřátí. Nejširší nabídka přírodní kosmetiky se včelími produkty na českém trhu zahrnuje účinné krémy, Elixír mládí s mateří kašičkou či Krém s kapičkou včelího jedu, voňavá mýdla s příběhy paní Plevové a poctivou medovinu, jejíž nové příchutě s láskou a pečlivostí vymýšlí pan Pleva. Kromě manželů Plevových ve firmě pracují jejich dva synové, snacha a 9 pilných zaměstnanců. Léčivé včelí produkty i praktické rady, jak být zdravější a krásnější najdete na

www.pleva.cz

VMS VISION, s.r.o.

Firma VMS VISION vyrábí od roku 1993 pod značkou ekoTAB školní a kancelářské tabule, nástěnky, flipcharty, vitríny a další pomůcky vizuální komunikace. Materiály, z nichž jsou vyráběné tabule, jsou recyklovatelné a mají spolehlivou životnost desítky let, čímž výrazně šetří životní prostředí. Společnost je ve svém oboru největším českým výrobcem uvedených výrobků. Firma se primárně zaměřuje na trh v Česku, Slovensku a Polsku. Ve firmě jsou aktivní 3 rodinní členové. Společnost zaměstnává zhruba 40 pracovníků.

www.ekotab.cz

ZELENKA Czech Republic, s.r.o.

Rodinná překladatelská agentura založená v roce 1990, která dnes poskytuje překladatelské služby i těm největším mezinárodním firmám. V současné době spolupracuje s více než 7 000 lingvisty z celého světa a zajišťuje překlady pro 220 oborů do více než 120 jazyků. V agentuře pracují 3 rodinní příslušníci společně s téměř 50 zaměstnanci.

www.zelenka.cz

ZLKL, s. r. o.

Společnost ZLKL se specializuje na strojírenské činnosti. Konkrétně na obrábění, lisování, svařování, povrchové úpravy, 3D kontrolu kvality a také vývoj a konstrukci. Firma dodává především do nadnárodních koncernů, jako je Nidec a Siemens. Hlavním odbytištěm je po Česku Německo a Francie. Většina výrobků nachází využití v elektrotechnickém, automobilovém a vodohospodářském průmyslu. Firma vznikla v roce 1993. Dnes zaměstnává 157 pracovníků a jsou v ní aktivní 4 rodinní příslušníci.

www.zlkl.cz

Pořadatel

Generální partner

Partner soutěže

 

Mediální partneři